Festivali ajakava

16. Rahvusvaheline puhkpillifestival „Mürtsub pill“ 07.08.-14.08.2022




Pühapäev, 07.08.2022
  • Puhkpilliorkster Tartu harjutuslaager ja kontsert EMÜ Võrtsjärve õppekeskus



Esmaspäev, 08.08.2022
  • Concert Wind Band Private Music School Makó (Ungari) saabumine
  • Puhkpillitegelaste meenutusjalutuskäik Raadi kalmistul



Teisipäev, 09.08.2022
  • Ettevalmistavad tegevused festivali korraldamiseks
  • Concert Wind Band Private Music School Makó ja Puhkpilliokester Tartu ühistegevused



Kolmapäev, 10.08.2022
  • Väliskülaliste ja välisdirigentide saabumine: Maestro Nikolaos Chrysochoou (Kreeka), Maestro Volodymyr Runchak (Ukraina), Maestro Mirosław Kordowski (Poola) Liepajas Mūzikas un mākslas skola delegatsioon (Läti), Krāslavas Mūzikas un mākslas skola delegatsioon (Läti)
  • Dirigentide erialane ümarlaud ja koostöö läbirääkimised
Kontsert Eesti Rahva Muuseumis
  • 19.00-19.50 Concert Wind Band Private Music School Makó, dirigent József Csikota (Ungari)  kontsert Eesti Rahva Muuseumi suvelaval, A-sissepääsu juures


Neljapäev, 11.08.2022
  • Väliskülaliste saabumine: Łobezi Kultuurimaja puhkpilliorkestri delegatsioon (Poola), Aigars Raumanis (Läti saksofonist, solist), Sky-Riders – Italian Band (Itaalia), Maestro Kanat Akhmetov (Kasahstan)
  • Dirigentide erialane ümarlaud ja koostöö läbirääkimised

Proovid Eesti Rahva Muuseumis
  • 11.00-14.00 festivali sümfoonilise puhkpilliorkestri proov 
  • 15.00-17.00 festivali saksofoniorkestri proov

Kontserdid Eesti Rahva Muuseumis

  • 18.00-18.45 Rene Lauri (Eesti saksofonist), Aigars Raumanise (Läti saksofonist) ja Joonatan Jürgensoni (Eesti pianist) festivalitrio kontsert
  • 19.00-19.50 Concert Wind Band Private Music School Makó, dirigent József Csikota (Ungari) kontsert Eesti Rahva Muuseumi suvelaval, A-sissepääsu juures



Reede, 12.08.2022

Proovid Eesti Rahva Muuseumis
  • 11.00-14.00 festivali sümfoonilise puhkpilliorkestri proov
  • 15.00-17.00 festivali saksofoniorkestri proov

Kontserdid festivali pealaval, Tartu Raekoja platsil
  • 17.00-17.40 Ansambel Emeriitbrass, kunstiline juht Enno Tubli
  • 18.00-18.40 Puhkpillorkester Forte, dirigent Kalev Laanesaar
  • 19.00-19.40 Sky-Riders – Italian Band, dirigendid Maestro Nicola Di Cerbo ja Maestro Marco Di Rienzo (Itaalia)
  • 20.00-20.40 Wind Orchestra „Kybartai“, dirigent Donatas Ziegoraitis
  • 21.00-21.50 Puhkpilliorkester Tartu ja Airi Allvee, dirigent Margus Kasemaa
  • 22.20-23.45 Ansambel Estraadiraadio, kunstiline juht Tanel Aavakivi



Laupäev, 13.08.2022

Proovid festivali pealaval, Tartu Raekoja platsil
  • 09.30-10.30 festivali saksofoniorkestri proov
  • 10.50-13.20 festivali sümfoonilise puhkpilliorkestri proov

Kontserdid festivali pealaval, Tartu Raekoja platsil
  • 13.45-14.25 Tallinna Tehnikaülikooli Puhkpilliorkester, solist Atlan Karp, dirigent Tarmo Kivisilla
  • 14.45-15.15 festivali saksofoniorkester, kuntilised juhid Rene Laur, Aigars Raumanis, Emily Nora Elizabeth Urla
  • 15.35-16.15 Kunda Linnaorkester, dirigent Kait Tiitso
  • 16.35-17.05 Pärnu Noorte Puhkpilliorkester, dirigent Rein Vendla
  • 17.25-17.55 Puhkpilliorkester Saku, dirigent Arvi Miido
  • 18.15-19.15 festivali sümfooniline puhkpilliorkester, dirigendid Maestro Nikolaos Chrysochoou (Kreeka), Maestro Volodymyr Runchak (Ukraina), Maestro Mirosław Kordowski (Poola), Maestro Kanat Akhmetov (Kasahstan), Valerijs Šestilovskis (Läti), Spodris Kačāns (Läti), Arturs Maculevics (Läti), Dariusz Ledzion (Poola), Margus Kasemaa (Eesti)
  • 19.35-20.15 Wind Orchestra „Kybartai“, dirigent Donatas Ziegoraitis
  • 20.35-21.15 Wind Band Ogre „Horizonts“, dirigendid Tomass Kokamegi, Vilis Kokamegi
  • 21.35-22.15 Sky-Riders – Italian Band, dirigendid Maestro Nicola Di Cerbo ja Maestro Marco Di Rienzo (Itaalia)
  • 22.35-23.45 Kaitseliidu Pärnumaa Maleva Orkester “Saxon” ja solistid, dirigent Kaido Kivi ja Sigrid Hint



Pühapäev, 14.08.2022
Proovid festivali pealaval, Tartu Raekoja platsil
  • 11.00-11.30 festivali ühispuhkpilliorkestri proov pealaval, Tartu Raekoja platsil
  • 14.00-16.00 Eesti Dirigentide Akadeemia Puhkpilliorkestri proov Elleris, Tubina saalis
Kontserdid festivali pealaval, Tartu Raekoja platsil
  • 10.15-10.45 Sky-Riders – Italian Band, dirigendid Maestro Nicola Di Cerbo ja Maestro Marco Di Rienzo (Itaalia)
  • 11.45-12.15 Kaitseliidu Tallinna Maleva Orkester, dirigent Kalev Kütaru
  • 12.30-13.00 Pärnu Noorte Puhkpilliorkester, dirigent Rein Vendla
  • 13.15-13.45 Väike-Maarja pasunakoor, dirigent Vallo Taar
  • 14.00-14.30 Wind Band Ogre „Horizonts“, dirigendid Tomass Kokamegi, Vilis Kokamegi
  • 14.45-15.15 Wind Orchestra „Kybartai“, dirigent Donatas Ziegoraitis
  • 15.30-16.00 Puhkpilliorkester Saku, dirigent Arvi Miido
  • 16.15-16.45 Kaitseliidu Pärnumaa Maleva Orkester „Saxon“, dirigendid Kaido Kivi, Sigrid Hint
Festivali galakontsert ja pidulik lõpetamine pealaval, Tartu Raekoja platsil
  • 17.00-17.45 Eesti Dirigentide Akadeemia Puhkpilliorkester, dirigendid Valdo Rüütelmaa, Triin Viljus-Schippers, Jānis Puriņš (Läti)
  • 17.55-18.15 festivali ühispuhkpilliorkester pealava ees, laval Eesti Dirigentide Akadeemia Puhkpilliorkester
  • 18.30-19.00 festivali sümfooniline puhkpilliorkester ja lõpetamine, dirigendid Maestro Volodymyr Runchak (Ukraina), Maestro Mirosław Kordowski (Poola), Maestro Kanat Akhmetov (Kasahstan), Valerijs Šestilovskis (Läti), Spodris Kačāns (Läti), Arturs Maculevics (Läti), Dariusz Ledzion (Poola), Margus Kasemaa (Eesti)